Mint ígértem, folytatódik a Saját lakás projekt blogbejegyzés-sorozatom: a mai részben leírom, hogyan épült fel a hangszigetelt fal, megmutatom hogyan készült az aljzat, na meg megérkeztek az ablakok a fürdőbe, kamrába, felépült a vendégszoba és fürdő fala is, és a nappali-hálószoba ajtaját is megfordítottuk… Ez mind októberben történt. Ha lemaradtál a Saját lakás projekt I., lakáskeresésről szóló részéről, itt olvashatod el, ha érdekel a bontás, és a tervezés első fázisa, azt a Saját lakás projekt II. részében találod.
Ott tartottunk, hogy a lakásom szeptember végén szépen művelt virágoskertre hasonlít, mire felbontottuk a maradék régi betont, el lett hordva az összes párnafa, fadeszka, parketta, és a 19 cm-es salak kb. fele. Szeptember 7-től bontottunk és sittet hordtunk el (jó, a gyakorlatban inkább a fiúk), és október elején már nagyon vártam, hogy végre valamit építsünk is…
Ezen a napon nagyon sok munkafolyamat ment egyszerre, a gépészeti szerelés és az aljzat kialakítása párhuzamosan haladt. Mint a képeken látszódik, az 5 cm EPS lépésálló hungarocellből ki lett vágva a csöveknek a hely, alá került a salakra a fólia, a hungarocellre pedig az acélháló, amire ment az 5 cm-es estrich beton, a statikussal egyeztetve. A statikus kolléga emellett arra is felhívta a figyelmet, hogy a salak a közel 90 év alatt megfelelően összetömörödött, így a maradék 9-10 cm-t ne bolygassuk már meg, így a fiúk óvatosan távolították el a felső réteget. Így hangszigetelt, vadonatúj aljzatot hoztunk létre, ami tökéletes alapja a későbbi faparkettának. Az már más kérdés, hogy aztán hetekig találgattunk, vajon megszárad-e időben, de arról majd később.
És végül a gipszkartont is felszerelték, a konyha részhez impregnált változat került, amely a nedvességet is a hőt is jobban bírja. A csapat egy nap alatt végzett a munkával, úgy, hogy délután 3 körül kezdődött a munka és este fél 9-re kész lett minden. Ezúton is köszönöm!
Gyönyörű csendélet a vendégszobáról a betonkeverővel.
3 napig én jártam locsolni a betont, majd pár nap szünet következett, mire végre falat építettünk.
A fürdőszobába, wc és kamra helyiségeibe alacsonyabbra kértem a betonozást szintjét, hiszen cementlapot választottam ide, ami vastagabb (2 cm), mint a többi helyiségbe tervezett lamella parketta (1 cm). Ragaszkodtam hozzá, hogy mindenhol ugyanannyi legyen a padlószint magassága, nem szerettem volna szintkülönbséget a parketta és a hidegburkolat között, ezért a beton szintjével játszottunk. Kb. a betonozást követően derült ki, hogy a megrendelt hatszögletű lap legyártását mégsem vállalja a Moza az általam megálmodott mintában, mert volt rá példa, hogy pont ez a típus hibás lett. Korrekt, hogy ezt időben jelezték, de így sajnos kénytelen voltam másfajta burkolatot választani (amúgy szívből ajánlom őket, mert csodaszép lapjaik vannak). Tehát több napig böngésztem a netet, míg találtam egy olasz greslapot, ami megfelelt az elképzeléseimnek, és volt bátorságom netről látatlanban megrendelni. Persze ez csak 1 cm vastag lett, így a szintkülönbség kialakítása felesleges lett végül, de a burkolásnál ezt kicsit több ragasztóval korrigálták a fiúk.
Egy esti ellenőrzésen elégedetten néztem körül, hogy minden a tervek szerint halad. 🙂
És kiértek az asztalos kollégák is, hogy megfordítsák a nappali-hálószoba közötti kétszárnyú ajtót. A nappaliba nyílt, és túl sok helyet foglalt nyitott állapotban, ezért úgy döntöttem, megfordítom a nyitás irányát a hálószoba fele. Persze nem volt egyszerű a folyamat, mert teljesen szét kellett szedni a tokot, de azért megoldották. 🙂
Kamra fala és ablaka is elkezdett szépülni.
Novemberben még inkább felgyorsultak az események: gipszkartonozási munkák következtek, közben új helyet kellett keresni a légkondinak, mert a hangszigetelt falra nem mehetett, az elszívó csövének kivezetését sem tudtuk még, hogyan oldjuk meg, és a legaggasztóbb: nagyon lassan száradt a beton, én pedig december elején mindenképp költözni szerettem volna, de a parkettát nem lehet nedves aljzatra letenni… hogyan orvosoltuk ezeket a problémákat? A következő részben kiderül! 😉
UPDATE:
A hangszigetelés nagyon bevált, nagy ritkán, alig-alig hallok valamit, ha a szomszéd zenél. Tehát elmondhatom, hogy nekem maximálisan bevált, csak ajánlani tudom a PhoneStar csendlapját!
Hozzászólás