Tehát: első és legfontosabb: A KÖRNYÉK. A második az ÉPÜLET, amiben az ingatlan található, és a legutolsó a LAKÁS ÁLLAPOTA, hiszen ez bármikor változtatható. Nekem az is fontos volt, hogy az ingatlanvásárlás jó befektetés legyen, néhány év múlva is jól el lehessen adni, amiben a legtöbbet a környék nyomja a latban.
Először is iratkozz fel hírlevélre (pl. ingatlan.com, vagy otthonterkep.hu), én a mai napig kapok egyet a budai és egyet a pesti oldalról, így teljesen naprakész lehetek az ingatlanokkal és árakkal kapcsolatban. Tudatosítsd mit szeretnél, és mennyi pénzed van rá, keress fel egy független hiteltanácsadót, aki segít neked eligazodni a bankok kínálatában, ha hitelt vennél fel. Ha tudod már mik a lehetőségeid, ennek alapján szűrd az ingatlanokat és keresd fel a szóba jöhető környékeket, vedd fel a kapcsolatot ingatlan szakértőkkel. (Bár sokszor olyat is mutatni akartak, ami nálam nem jöhetett szóba, így idő-hatékonyság miatt már leinfóztam előre telefonban a legfontosabb dolgokat és csak akkor néztem meg, ha ezek stimmeltek.) Erre így is nem kevés időt kell rászánni, de hosszú távon megéri, bár mivel idővel kizárólag a szóba jöhetőket néztem meg, néhány hónap után és kb. 15 lakásból meg is lett az IGAZI. Ez egész jó arány nem? 🙂
Kerestem a belvárosban, néztem Újlipótvárosban, de annyira drágák voltak ezek a lakások, -és untam is a zsúfolt utcákat- hogy úgy döntöttem, maradok a budai oldalnál, mert ár-érték arányban jóval szimpatikusabb volt. Ezen belül is a 11. kerület (Újbuda) lágymányosi része került egyre közelebb a szívemhez, ahogy egyre többet jártam erre. Természetesen ez a szűrés eléggé megnehezítette a dolgomat: itt közel sem volt annyi századfordulós, vagy régi polgári jellegű lakás, mint a belvárosban, pedig ehhez ragaszkodtam, (max 1930-as évekig épült lakásokat néztem). Tehát ezt is végiggondolva maradt Lágymányos – Műegyetem környéke ahol van elég régi épület, és volt néhány eladó lakás a szóba jöhettek közül, amit mindig azonnal megnéztem, ahogy értesítést kaptam róla, vagy hívott egy ingatlanos. (Egyébként ki voltak zárva nálam a mátrai salakbetonból vagy bauxitbetonból épült ingatlanok, ha olyan ingatlanra akartam ajánlatot tenni, ahol ezt nem tudta az ingatlanos vagy tulaj egyértelműen kizárni, elmentem a levéltárba az eredeti alaprajzokat átnézni, hogy megbizonyosodjak róla, nem ezekből épült.)
Hozzászólás